חמישי, 30 מאי 2013 13:39

דיכאונית או פשוט שונאת את העבודה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 42 בתפקיד חשוב בארגון גדול. אני עובדת כבר 15 שנה, התקדמתי לא רע, המשכורת שלי גבוהה, אבל אני פשוט שונאת את העבודה שלי. אני חולמת לזכות בפיס או אפילו בפיצויי פיטורים כדי לעזוב את המקום הזה.

 

אני כל הזמן מתוחה, לא ישנה בלילות, מתרגזת על הבעל והילדים. מרוב העצבים אני אוכלת יותר מדי ועליתי במשקל. יש לי הרגשה שאני בתהליך הזדקנות מואץ, שהחיים חולפים ואני מפספסת אותם.

 

בת דודה שלי חלתה בסרטן הרחם ואני פוחדת שגם לי זה יקרה, למרות שאין לכך כל סימן. בגלל התפקיד שלי אני חייבת להציג את עצמי כחזקה והחלטית כאשר ביפנים אני מרגישה שהכול רקוב.

 

יש לי אלף סיבות לשנוא את העבודה שלי: הנהלה מתחלפת תכופות, הוראות סותרות מלמעלה, תככים בלתי פוסקים, קנאה, אינטרסים אישיים, שעות עבודה מטורפות. לא שלא ראיתי את זה קודם, אבל כל הזמן דחיתי את השינוי והיום אני מרגישה שאין לי כבר כוח.

 

אני גם לא יודעת מה אני באמת רוצה לעשות, למרות שאני מפנטזת כל מיני שינויים דרסטיים ולא מציאותיים כולל מציאת בן זוג חדש, עבודה חדשה, טיול עם צעירים במזרח ומה לא,… אבל במציאות אני יודעת שאף אחד בשום מקום לא צריך אישה מזדקנת, וזה עוד יותר מדכא אותי.

 

אני פוחדת לסיים את החיים שלי כמו אבא שלי, ניצול שואה, שידע רק לעבוד ולסבול עד יומו האחרון. השאלה שלי היא: אם לעבודה שלי יש השפעה כל כך רעה עלי או שאני פשוט טיפוס דיכאוני ושום דבר לא יהיה טוב בשבילי.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

בסיפור ובשאלות שלך את נוגעת בנושאים מאוד חשובים. ביניהם:

 

1. השפעה של הסביבה על המצב הקליני. במקרה שלך השפעה של האווירה בעבודה על הדיכאון שלך.

2. הקשר בין האופי לבחירת עיסוק ומקצוע.

3. השפעת האופי של אדם ומצבו הקליני על האווירה בארגון בו הוא עובד.

4. השפעת העבר של ההורים על האופי שלהם, כמו השפעת השואה על האופי של אבא שלך.

5 השפעת האופי של אבא שלך על האופי שלך ואולי על הדיכאון שלך.

6. הקשר בין ההשפעות הסביבתיות והגנטיות.

 

זה רק חלק מהשאלות בנשואים שעולים אצלי מקריאת המכתב שלך.

 

אני בטוח שיש עוד הרבה מאוד נושאים נוספים שלא ניתן להקיף במכתב קצר. אני מציע לך להשקיע קצת מהיכולות שלך בייעוץ מקצועי כדי להגדיר יותר במדויק את הבעיות ולמצוא את הסיבות לכך שהחיים שלך נחווים על ידך כאומללים ורקובים. כאשת ביצוע, את מבינה שזה הצעד הראשון למציאת פתרונות.1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 25308 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 10:21
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה