חמישי, 30 מאי 2013 06:42

מין בגיל החמישים

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 50 ובעלי בן 55. ילדינו גדולים וגרים מחוץ לבית. אני עובדת בחצי משרה, אבל יש לי הרבה זמן לעצמי. אני עוסקת הרבה בספורט, לומדת באוניברסיטה הפתוחה. אני מרגישה שאני פורחת גם גופנית וגם נפשית.

 

אני נראית טוב מאוד ואנשים לא נותנים לי את הגיל שלי. התשוקה המינית שלי חזקה מאוד, ואני מוכנה לקיים יחסים אפילו יום-יום. אני פתוחה עם בעלי, מספרת לו על תשוקתי, מנסה לפתות אותו בבגדים סקסיים, סיפורים וסרטים עסיסיים, אבל דווקא עכשיו, בעלי, שתמיד היה היוזם והדורש מין, "התקרר".

 

הוא טוען שאני מגזימה, ושבגיל שלנו מספיק לקיים יחסים פעם בשבוע או ב - 10  ימים. אני לא מבינה אותו. גם לו יש עכשיו המון זמן פנוי - הוא יצא לפנסיה מוקדמת מתפקיד בכיר ובתנאים מצוינים. אבל במקום ליהנות מהחיים ,הוא כל היום רואה טלוויזיה או קורא עיתון.

 

הוא התחיל להזניח את עצמו. יכול יומיים לא להתגלח או להחליף בגדים, התחיל להשמין, וכנראה בגלל זה עלה לו לחץ הדם והוא מקבל טיפול תרופתי. הוא לא מקפיד על דיאטה וגם הסוכר שלו עלה.

 

כואב לי שדווקא עכשיו, כאשר אנחנו עדיין צעירים יחסית, והחיים שלנו כל כך נוחים אני לא יכולה ליהנות מהם במלואם.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

את מתארת מצב של חוסר התאמה מבחינת התשוקה, אבל ממכתבך עולה שהופר איזה איזון ביניכם שהוא מעבר לאיזון בתשוקה המינית.

 

בשבילך גיל ה - 50  הוא גיל של פריחה מחודשת, פעילות נמרצת למען עצמך, גילוי כוחות פיזיים ונפשיים חדשים, תשוקה עזה למיצוי החיים, צמיחה, הנאה רגשית ומינית.

 

כנראה על בעלך עוברים תהליכים אחרים. יכול להיות שאצלו יציאה לפנסיה מוקדמת נתפסת כהודאה בזקנה, חוסר ערך, חוסר חיוניות. ייתכן שעל רקע זה התפתח אצלו מצב דיכאוני גלוי או סמוי. חוסר פעילות, הזנחה עצמית, השמנה, ירידה בחשק מיני – יכולים להיות סימנים לכך.

 

לחץ דם, סכרת ותרופות שהוא מקבל, יכולים לתרום גם למצב רוח ירוד וגם לירידה בחשק מיני. כל התופעות השליליות הללו מחזקות אחת את השנייה, וגורמות לכך שבעלך נמצא במין מעגל סגור.

 

במצב הזה לחץ וביקורת שלך בנושא תדירות יחסי המין יכולים רק להחמיר את המצב שלו, ולגרום לו לשקיעה עמוקה עוד יותר. אני ממליץ לך להשתמש באנרגיה שיש לך כדי לעזור לבעלך לפנות לייעוץ במטרה לטפל בעצמו.

 

הרבה מהבעיות הרפואיות והרגשיות שלו ניתנות לתיקון. שילוב של ייעוץ רפואי עם ייעוץ זוגי-מיני יסייע לכם לשפר את יחסי המין ולמצות עד תום את הפוטנציאל שלכם, גם אישית וגם כזוג.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 34252 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 10:09
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה