הדפס את האתר הזה
רביעי, 19 יוני 2013 17:47

תערובת קטלנית

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

שלום, אני בת 17 ובילדותי עברתי הרבה דברים קשים. בגיל 12 התחלתי לעשות בעיות: לברוח מהבית, להשתמש בסמים, לקיים יחסים, להסתובב עם עבריינים, ועוד הרבה דברים שאני לא יכולה לספר עליהם. אחרי שהסתבכתי, העבירו אותי למוסד.

 

הייתי שם חצי שנה, ואז חזרתי הביתה. שוב עשיתי שטויות, ואז העבירו אותי למוסד אחר. לא יכולתי לסבול את המקום וברחתי משם. החזירו אותי למוסד ואז תקפתי מדריכים. נכנסתי למעצר, וכאשר השתחררתי הביתה, הסתבכתי עוד יותר. התחלתי להשתמש בסמים קשים, עסקתי בזנות, ניסיתי להתאבד כמה פעמים.

 

עכשיו חזרתי לעיר שלי. הרבה אנשים מכירים אותי בעיר שלי, ויש לי שם שם של זונה ונרקומנית. בעיר שלי התאהבתי בכמה גברים, והם רק פגעו בי. אני לא מבינה למה, כי אני בחורה מאוד יפה. אלמלא כל ההסתבכויות שלי, הייתי יכולה להיות דוגמנית או זמרת. יש לי לב טוב, אבל אנשים מסתכלים על העבר שלי, ולא לוקחים אותי ברצינות.

 

עכשיו אני מאוהבת בגבר מסוים. אני לא יכולה לחיות דקה בלעדיו, אבל הוא לא רוצה אותי. אני לא יודעת מה לעשות כדי שיאהבו אותי. בנוסף לכך אני סובלת מבעיית עצבים, וכל רעש קטן מפריע לי. אני מיואשת ופגועה מהחיים, ואני לא יודעת מה לעשות. אני מתחננת שתעזרו לי לפתור את הבעיות שלי, כי אני ממש סובלת.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

סמים, זנות, אלימות, עבריינות, בריחה ממוסדות טיפוליים - כל אלה ביחד - אצל בחורה בת 17 – זו תערובת קטלנית, שבדרך כלל אינה ניתנת לטיפול. לרוב הנערים והנערות במצבך – הגורל טומן בחובו התדרדרות נוספת, בתי סוהר, סמים, אלימות כלפי אחרים או כלפי עצמם, סכנה לבריאות ולחיים, מאלימות וממחלות שנלוות לזנות ולשימוש בסמים: הרס מערכת העצבים, זיהומים, מחלות מין, מחלות לב, ריאות וכבד, פציעות קטלניות ומוות.

 

רוב האנשים יודעים את מה שעתיד לקרות לך, ולכן הם נמנעים מלהיקשר אליך רגשית, למרות יופייך החיצוני. הם שומרים על עצמם מפני פגיעה מחוסר היציבות שלך, מקרבתך לאלימות, לסמים.

 

מעטים מצליחים להיחלץ ממצב כמו שלך. במרבית המקרים אין אפשרות להישען על המשפחה, מפני שאין משפחה חזקה, חמה ותומכת ברקע, או מפני שהמשפחה מזמן הרימה ידיים. בעיה נוספת היא חוסר היכולת להתמיד, לשתף פעולה ולהיעזר במסגרות טיפוליות ושיקומיות.

 

הסיכוי היחיד שלך, הוא להתנתק מהמקום שבו כולם מכירים אותך בתור זונה ונרקומנית, לנתק קשר עם הגורמים העבריינים שתמיד יפריעו לך להשתקם, לפנות לגורמי רווחה, ולבקש שיקום וטיפול לפי הנחייתם ולפי מידת יכולתם לספק עזרה.

 

31.08.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 33831 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:37
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה