הדפס את האתר הזה
חמישי, 04 יולי 2013 13:34

קשר סלולארי

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 30, נשואה ואם לשני ילדים. אני עובדת בחצי משרה בתור מזכירה, וביתר הזמן עוסקת בספורט, מלווה את הילדים לחוגים ומבלה עם חברות. בעלי עצמאי. כביכול, מצב אידיאלי.

 

אבל עד לאחרונה, למעשה מאז שיש לשנינו טלפונים סלולאריים, בעלי לא היה נותן לי מנוח. כל כמה דקות הוא היה מתקשר ושואל איפה אני, מה אני עושה, עם מי אני. פתאום היה בא לו סקס, או לאכול, ואני הייתי צריכה לרוץ הביתה, ללא קשר למה שעשיתי באותו רגע. הוא גם פחד לנסוע לבד נסיעות ארוכות, ואני הייתי צריכה ללוות אותו לפגישות עסקיות. המצב די הציק לי, אבל השלמתי עם זה.

 

לאחרונה הוא פנה לפסיכיאטר, התחיל לקבל טיפול תרופתי, והשתנה מקצה לקצה. פתאום הוא לא זקוק לי. הוא כמעט אינו מתקשר, נוסע לאן שהוא רוצה, אוכל במסעדות, לא שואל איפה אני. גם המין שלנו השתפר. אם קודם לכן הוא היה גומר מהר, עכשיו הוא לא ממהר, ואני מצליחה ליהנות. כביכול, הייתי צריכה לשמוח, אבל האמת - נלחצתי.

 

פתאום אני לא מרגישה בטוחה. כל הזמן יש לי תחושה שהוא ירצה לפצות את עצמו על כל השנים שהיה כל כך תלוי בי. התחלתי להתקשר אליו, כביכול כדי לשאול מה שלומו, אבל בפועל אני חוקרת אותו באופן יותר גרוע מהאופן שבו חקר אותי. התחלתי לבדוק את הטלפון הסלולארי שלו, להצליב מידע, להתקשר לשיחה האחרונה, וכו'. הוא אמר שהוא לא מוכן להמשיך כך. מה אני עושה?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

ללא ספק את מדברת על קשר תלותי ביניכם, כאשר שניכם סבלתם ממה שמכונה "חרדת נטישה". כאשר בעלך השתנה בעקבות הטיפול, האיזון הופר, ואת, שכביכול היית החזקה מביניכם, איבדת את הביטחון. אני מציע לך לדבר עם בעלך על הקושי שלך, ועם הפסיכיאטר שלו על אפשרות להפוך את הטיפול האינדיבידואלי לטיפול זוגי.

 

05.12.2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

 

 

Read 28505 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:27
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה