הדפס את האתר הזה
ראשון, 30 יוני 2013 12:49

כל יום כמו בפעם הראשונה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 33, אחות בחצי משרה. התחתנתי בגיל 21. אהבתי מאוד את בעלי כאשר היינו צעירים. גם עכשיו אין לי טענות כלפיו. הוא אב דואג, מפרנס טוב מאוד. יש לנו שני ילדים מוצלחים. יש רק בעיה אחת. כבר הרבה שנים אני לא חשה שום סיפוק ביחסי המין עם בעלי.

 

אני ממלאת את חובתי, כי אני מרגישה חייבת לספק את בעלי, אך בעצמי לא חשה שום דבר. בדרך כלל אני מאוד עסוקה בבית ומסיימת את עבודות הבית והטיפול בילדים מאוחר בערב ונכנסת למיטה כאשר אני כבר מאוד עייפה.

 

אני לא יכולה להגיד שבעלי לא מנסה לענג אותי, אבל לי אין שום תגובה לכך. אני רק מחכה שזה ייגמר כמה שיותר מהר. יחד עם זאת, אני לא יכולה להגיד שמין בכלל לא מעניין אותי. לעיתים קרובות אני חשה מאוד מגורה, ומפנטזת על מין סוער עם גבר אחר (לא בעלי). איך אתה מסביר את התופעות האלה?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

לא בטוח שההסבר שלי יתאים בדיוק למצב שלך, היות וחסרים פרטים רבים. עם זאת, סביר להניח ששניכם אנשים בריאים עם תשוקות מיניות חזקות. משום מה, בעלך הפסיק להיות האובייקט המיני המועדף שלך.

 

הסיבות לכך יכולות להיות רבות: ייתכן שאת כועסת שהוא לא עוזר לך בעבודות הבית. אולי אחד מכם התפתח מקצועית על חשבון השני .יכול להיות שאחד מכם או שניכם מזניחים את בריאותכם ואת המראה החיצוני שלכם.

 

למשל, יכול להיות שאחד מכם השמין וזה דוחה את השני. לפעמים בן הזוג השמן לא מקבל את עצמו כיצור מיני וזה פוגע בתשוקתו. יכול להיות שהשגרה של היום יום לא מסתדרת עם הפנטזיות המיניות שלך.

 

זוגות צעירים רבים מזניחים את המיניות שלהם ואת חיי המין לטובת הקריירה, חיים חברתיים, ילדים או פרנסה. להגיע למיטה מאוחר, כאשר אחד מכם או שניכם עייפים, זה מתכון בטוח לדרדור האיכות של יחסי המיןוכתוצאה - ירידה בתשוקה.

 

אין שום דבר רע בפנטזיות מיניות שונות ומגוונות כאשר הן מהוות חלק מהפעילות מינית כוללת. על שמירת איכות גבוהה של יחסי מין בין בני זוג לאורך שנים צריך לעבוד. חייבים להשקיע בזה הרבה זמן ורצון. כל בן זוג צריך לעשות הכול כדי להמשיך להיות אטרקטיבי לשני.

 

כל היחס, ההתנהגות,הלבוש, היגיינה האישית בחיים היום יומיים צריכים להיות כאלה,  כאילו אתם יום-יום מנסים לכבוש את לבם אחד של השני. לא קל לשנות דפוסי התנהגות שנוצרו במשך שנים. אם אתם לא מצליחים לעשות את זה לבד, תשקלו פנייה לייעוץ מקצועי.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 25862 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:49
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה