הדפס את האתר הזה
שני, 24 יוני 2013 23:17

לבגוד או לא לבגוד?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

שמי גיא (שם בדוי), אני בן 27, נשוי שנתיים, ויש לי בעיה בנישואין שאותה אני לא יודע איך לפתור.

 

אשתי יפה ונפלאה, ואני אוהב אותה מאוד, אבל היחסים בינינו השתבשו מכל הבחינות. אנחנו בקושי מקיימים יחסי מין, רק פעם פעמיים בחודש. המשיכה שלי אליה דעכה, למרות אהבתי אליה.

 

שנינו עוסקים בריקוד, ומתערבבים עם הרבה אנשים יפים, בנים ובנות. אני גבר נאה, ובנות ממש נדבקות אלי. לאורך כל הנישואין שלנו בגדתי באשתי, אבל לא ייחסתי לזה חשיבות. לאחרונה נודע לי שגם אשתי בוגדת בי עם גבר גרוש, מבוגר ממנה, דווקא לא מהתחום שלנו.

 

מאז שנודע לי על כך, אני לא יכול להירדם בלילות. אני רוצה ששנינו נפסיק עם הבגידות ונשקם את הנישואין, אבל איני יודע איך עושים זאת.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אתה מעלה דילמות לא פשוטות. למעשה אתה שואל איך מתווכים בין משיכה מינית לאנשים רבים לבין שמירה על מסגרת הזוגיות והנישואין.

 

במהלך ההיסטוריה הוצעו לכך פתרונות שונים, החל בעריפת ראשים וכלה בנישואין פתוחים. בחברות מסורתיות קיים איסור מוחלט על קשרים מחוץ לנישואין. החברה המודרנית סובלנית יותר, אבל גם זה לא פותר נשים וגברים מהכאב של קנאה, פחד הנטישה, ייסורי התחרות ואבל על האובדן.

 

אהבתך לאשתך יכולה להוות בסיס טוב לפתרון התסבוכת שנוצרה. מאוד חשוב שתדברו גלויות ביניכם על מה שמדאיג אתכם, על איך שכל אחד מכם היה רוצה לראות את המערכת הזוגית שלכם. רק בשיחות גלויות תוכלו להחליט אם מתן חופש מוחלט אחד לשני מתאים לשניכם, לא מאיים עליכם ולא פוגע בכם, או שאולי בשביל להציל את נישואיכם על שניכם לוותר על הקשרים המיניים מחוץ לנישואין, ולהפנות את כל האנרגיה, הפנטזיות והתשוקה שלכם לתוך הקשר ביניכם.

 

אם יש לכם קושי לפתוח את הנושאים הללו בעצמכם, אתם יכולים לפנות לאיש מקצוע.

 

11.10.2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 31714 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:28
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה