הדפס את האתר הזה
חמישי, 20 יוני 2013 04:35

להיחשף בהדרגה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני סטודנטית בת 22. לא מזמן הכרתי בחור שנון ואינטליגנטי בן 24. הקשר בינינו התפתח מהר מאוד. לא היה לי משעמם איתו לרגע. במהרה הקשר הפך לאינטימי יותר. דיברנו באופן חופשי על הכול: על חברים קודמים, על נאמנות ובגידות, על מה כל אחד אוהב במין. ממש זרמנו אחד עם השני.

 

במקביל התחלנו להוריד בגדים, להתנשק, להתלטף, לגעת. עוד לא הגענו ליחסים מלאים. תוך כדי המשחקים והשיחות שלנו על מין, סיפרתי לו שאני לא מגיעה לאורגזמה בחדירה.

 

המשכנו להתגפף ואני מאוד נהניתי מהמשחקים שלנו. אבל הבחור לקח את מה שסיפרתי לו ברצינות רבה מדי. לפגישה הבאה הוא הגיע עם תיק מלא ויברטורים ואביזרי מין אחרים.


אני די נבהלתי. הרגשתי כאילו אני אצל גניקולוג, לקראת ניתוח או משהו כזה. חוץ מזה כל האביזרים לא היו חדשים, והיה לי ברור שהוא השתמש בהם עם נשים אחרות. הרגשתי קפואה, נגעלתי מכל האביזרים ומהיחס הטכני של חברי החדש.

 

אני בחורה מודרנית, ואין לי התנגדות עקרונית לוויברטורים ולאביזרים אחרים, אבל כאן כל החשק שלי נעלם, ואני מיהרתי לסיים את הקשר שבהתחלה נראה כל כך לבבי ומבטיח. אני מרגישה מבולבלת. האם התנהגתי בחיפזון?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

הגבת לפי התחושה שלך, וכנראה בהתאם לסיטואציה המביכה שנוצרה. ההפתעה שחברך הכין לך באמת נשמעת קצת מגושמת ומלחיצה, במיוחד בתחילתו של קשר, וללא הכנה מראש.

 

עם זאת, יכול להיות שהבחור פעל ממניעים טהורים. יכול להיות שהוא קרא הרבה על החשיבות של הנאתה של האישה, או שהתנסה בעבר בשימוש באביזרים הללו, זכה לתגובות נלהבות של בנות הזוג הקודמות, ורצה לגרום לך עונג בלתי נשכח.

 

מה שברור הוא שהוא לא עשה זאת ברגישות מספקת, ולא העריך נכון את עומק הקרבה שנוצרה. נראה לי שגם לך היה חלק ביצירת המצב המביך שאת מתארת.

 

אני מתכוון לכך שצעירים רבים נסחפים מהר מאוד בקשר, נוטים לעשות אידיאליזציה של בן או בת זוגם, ממהרים לחשוף חלקים נסתרים של נפשם, כמו קשרים קודמים, בגידות, העדפות מיניות, בעיות כאלה או אחרות.

 

לעיתים, אחרי התלהבות ראשונית, מגיעה ההתפכחות, ועמה האכזבה. על מנת למנוע מפח נפש זה - קיים מרשם ישן: התקדמו לאט. הכירו בהדרגה אחד את השני. התפשטות נפשית מהירה מידי עושה אתכם חשופים לפגיעות ולאכזבות. אני לא בטוח שהכול אבוד בקשר הזה. אפשר להתחיל מההתחלה, רק יותר לאט.

 

18.06.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 24185 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:52
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה