הדפס את האתר הזה
חמישי, 20 יוני 2013 04:07

האם לממש את הפנטזיה?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 21, ויש לי חבר כבר שלוש שנים. אני מאוד אוהבת אותו. לפני זמן מה התחלתי קורס. מתחילת הקורס אני מרגישה משיכה חזקה למדריך שלי. אני לא מפסיקה לפנטז עליו, אפילו תוך כדי יחסי מין עם חברי. כל זה מעורר בי בלבול עצום. אני לא יודעת מה לעשות. איך יכול להיות שאם אני אוהבת את החבר שלי, אני מפנטזת על המדריך?

 

החבר שלי - הוא הגבר הראשון והיחיד ששכבתי איתו. אולי אני מחפשת ריגושים שלא חוויתי אותם. אולי אני צריכה להתוודות לפני המדריך, ולשכב איתו כדי להפיג את המתח המיני הזה? מצד שני, אני לא בטוחה שזה יהיה צעד נכון, כי אני פוחדת לאבד את החבר שלי. אולי אתה יכול לייעץ לי מה עושים עם הפנטזיות שלי?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

את, כמו רבים אחרים, שואלת את עצמך, האם פנטזיות על מין עם אחרים היא בגידה בפרטנר ה"חוקי" או לא? אחרים שואלים אם אהבה לאנשים אחרים, ללא מין, היא בגידה בבן זוג הקבוע.

 

מכאן עולה השאלה, האם מין עם אדם שנמשכים אליו, היא בגידה בבן זוג הקבוע? אפשר להקשות ולשאול האם מין עם מישהו שאוהבים ונמשכים אליו, היא בגידה במישהו אחר שאוהבים ונמשכים אליו?

 

אפשר להקשות עוד יותר ולשאול אם לאהוב ולשכב עם מישהו שאוהבים, היא בגידה בפרטנר הקבוע, אבל הלא אהוב? יש השואלים אם ידידות וחיבה למישהו אחר היא בגידה?

 

עולה גם השאלה - האם מין ללא אהבה מחוץ לקשר הקבוע - זו בגידה? עוד שאלה אפשרית היא האם מגע גופני ללא מין מלא מחוץ למסגרת – הוא בגידה? ומה באשר לבגידה באדם קרוב גם בלי קשר למין?

 

אם בלבלתי אותך לגמרי - זה טוב, כי כל אדם חייב למצוא לעצמו ובעצמו תשובות לשאלות הלא פשוטות הללו. הנושא מאוד מורכב. הרבה נאמר ונכתב אליו. הרבה דם ודמעות נשפכו בגלל הרגשות העזים שבאהבה, תשוקה ובגידה.

 

המתח הרב סביב הנושאים הללו טמון בניגוד שבין הטבע הביולוגי של בני אדם, שנמשך אל בני המין השני ומתאהב בהם בקלות, לבין החוקים החברתיים, המכתיבים ומסדירים את המותר והאסור שביחסים בין המינים.

 

בחברה הפלורליסטית הפוסט מודרנית, בניגוד לחברה המסורתית, לכל קבוצה ותת קבוצה יש את הקודים האתיים שלה בנושא, וזה גורם לאי ודאות עוד יותר גדולה. לפנטזיה, בין היתר, יש את התפקיד המפשר שבין התשוקה הביולוגית והאיסורים החברתיים. באשר למימוש אותן הפנטזיות - כל אחד מחליט בעצמו ועל אחריותו.

 

14.07.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 24328 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:47
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה