הדפס את האתר הזה
שני, 27 מאי 2013 09:58

"קריסת מערכות"

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

הייתי במערכת יחסים בת שנה וחודשיים, ואז נפרדתי מחברתי לאחר שיזמה שיחה ושאלה לאן הקשר שלנו מתקדם. עניתי שאני לא יודע מה אני רוצה מהקשר הזה, והחלטתי לקחת פסק זמן כדי להחליט על צעדיי.

 

בשבועיים הראשונים של הפרידה הרגשתי מדוכדך, אך תפקדתי. לאחר מכן התחלתי להרגיש כאבים עזים בלב, חוסר שינה, דיכאון וחוסר ריכוז בעבודה. לא יכולתי להחזיק מעמד, ואז הייתי מחפש נחמה בכך שהייתי מתקשר אליה. בשיחות הטלפון היא נשמעה חזקה יותר, כאילו היא מתגברת על המצב ואני רק מתדרדר ויורד שאולה.

 

לא יכולתי יותר, ולכן חזרתי אליה. מאז החזרה הביטחון העצמי שלי ירד. הופיעו ספקות לגבי הזוגיות. חברתי תרמה לזה בכך שהתחילה להיות יותר אסרטיבית, דרשנית ודעתנית.

 

היא דורשת שנעבור לגור ביחד, שנתחיל לתכנן חתונה. כל זה גורם לי לספקות רבים. התחלתי לחשוש שהיא בוגדת בי, שלא נסתדר יחד, שאני הולך שבי אחריה ולא עומד על שלי, ושהיא משחקת אתי משחקי כוח שבהם ידי על התחתונה.

 

אני קם עם מועקה בלב שנמשכת כמעט כל היום, אני מרגיש ממש רע, הכאבים לא עוזבים אותי, ואני ולא מפסיק לבכות. אני מתעורר באמצע הלילה מבועת ולא ישן עד הבוקר. חשבתי שוב לעזוב אותה , אבל מקונן בי פחד שלא אמצא בחורה אחרת. מה עובר עלי? האם אני זקוק לטיפול?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

הזעקה שלך לעזרה מבטאת כאב עמוק ואמיתי. אתה באמת זקוק לעזרה מיידית. המצב שבו אתה נמצא הוא בלתי נסבל ואף מסוכן.

 

דרך התיאור המדויק שלך ניתן לראות את הקשר בין המערכות השונות שבהן נמצא אדם בוזמנית, ואיך שיבוש במערכת אחת יכולה להביא לתגובת שרשרת ולקריסה טוטאלית של החיים.

 

אתה מספר שלא היית בטוח לגבי התוכניות שלך לעתיד - זאת מערכת תוך-אישית שלך. ההתלבטות הפנימית שלך גרמה לפרידה מחברתך, לחזרה אליה, למשחקי כוח ושליטה ביניכם - זאת כבר מערכת בינאישית. הקונפליקטים במערכת הפנימית ובמערכת הבינאישית הפעילו מערכות גופניות של כאב פיזי, של חולשה ושל חוסר שינה.

 

אתה לא מזכיר זאת, אבל אין לי ספק שמעורבות כאן, בין אם ישירות ובין אם בעקיפין, מערכות שונות של משפחות המוצא שלך ושל חברתך. התוצאה של הקונפליקטים בין המערכות השונות - היא סבל בעולמך הנפשי התוך-אישי.

 

כדי להשיב איזון לגוף, לנפש וליחסים הבינאישיים שלך תוך זמן קצר, לפני שכל המערכות תקרוסנה, אתה צריך לפנות לטיפול מקצועי.

 

11.12.2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 35748 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 08:31
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה