הדפס את האתר הזה
ראשון, 26 מאי 2013 06:59

חולה אהבה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני ובעלי בני שלושים פלוס, נשואים זה שבע שנים. עד לפני חצי שנה חיינו היו מאושרים. יש לנו שני ילדים, בני ארבע ושנה. כיום אנו נמצאים במצב מאוד לא טוב: אחרי הלידה השנייה, בגלל השגרה ובשל העייפות מהטיפול בתינוק, בילד הגדול ובמשק הבית, הייתה לי ירידה בחשק המיני. הייתי דוחה את בעלי, 'מקטרת' על כך שאינו עוזר לי מספיק, 'מענישה' אותו אם דיבר לא יפה.

 

לא תיארתי לעצמי שזה יגרום לו לבגוד בי. הבעיה היא שמדובר בהרבה יותר מבגידה. הוא התאהב מעל הראש באישה גרושה איתה הוא עובד. הוא החליט שהוא רוצה לעזוב את הבית ולהתגרש. אחרי שזרקתי אותו פעמיים מהבית, הוא חזר בוכה ומתחנן, ואמר שלא יהיה מסוגל לסבול את הניתוק.

 

היום המצב הוא כזה, שהקשר האינטימי עם אותה אישה הסתיים, אבל בעלי לא מסוגל להשתחרר ממנה רגשית. לדבריו, הוא לא מסוגל להמשיך הלאה, ואף מאיים בהתאבדות, כי לא מסוגל לחיות עם מה שעשה, ועם העובדה שפגע בכל כך הרבה אנשים.

 

חשוב לציין שמדובר באדם שהמשפחה היא הכול בשבילו. הוא לא רודף שמלות ולא טיפוס בוגדני. עכשיו הוא שבר כלי, ולא מסוגל להחליט מה עליו לעשות. הוא לא רוצה להרוס את המשפחה, אבל גם אינו מסוגל להיפרד רגשית מאהובתו, לעזוב את מקום העבודה, ולהתחיל הכול מחדש.

 

מדובר במערכת יחסים שנמשכה בסך הכל 4-3 חודשים, אך הביאה להרס של המשפחה, ולהרס עצמי שלו. הוא כתב לי במכתב שהוא היה רוצה להיעלם מהעולם ולא לגרום יותר סבל לאף אחד, אבל גם על זה הוא לא מסוגל להחליט.

 

אני די אובדת עצות, ולא יודעת מה לעשות. אני מרגישה שהכול פשוט מתפרק לי מול העיניים. אני לא יודעת איך לעזור לו, ולא בטוחה אם הוא מעוניין לקבל עזרה ממני. אני מוכנה לסלוח לו על הבגידה, אבל לא מוכנה שיישאר באותו מקום עבודה, כי נוצר אצלי חוסר אמון בו. בבקשה, תעזור לי בדחיפות!

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

מהסיפור שלך נוצר רושם שאת אישה חזקה, דומיננטית, ואולי אף שתלטנית, ושבעלך אדם חלש, נוטה לדיכאון, ומחפש נואשות חום ואהבה. כנראה שברגע שהרגיש דחייה מצידך, נפל מיד אל זרועותיה של אישה אחרת, שכנראה הייתה מוכנה להעניק לו את מה שחסר לו בבית באותה תקופה.

 

בשעת משבר שכזה, חשוב שתפנו לייעוץ. המטפל יצטרך להתייחס בטיפול גם לאישיות של כל אחד ממכם, גם לטיב היחסים שביניכם, וגם למצבו הקליני של בעלך.

 

20.10.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 35312 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 07:52
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה