שני, 24 יוני 2013 03:55

שפיכה מהירה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 18 וכשאני מאונן, אני גומר בצורה מהירה למדי. האם יש דרך לשנות את זה, או שזה יישאר כך לכל החיים?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אתה עושה צעד חשוב מאוד בכך שאתה מגדיר את הבעיה במילים ומחפש עצה ופתרון למצב שנראה לך טעון תיקון. אחוז גבוה מאוד של גברים צעירים, וגם לא כל כך צעירים, סובל מחוסר שליטה בעיתוי השפיכה שלהם באוננות וביחסי מין, אך לא מעזים לפתוח את הנושא כפי שאתה עושה זאת.

 

ברוב המקרים הסיבות לשפיכה מהירה הן פסיכולוגיות. במקרה כמו שלך, גבר צעיר עשוי להתבייש בפעילות המינית שלו, או לחשוש פן יתגלה על ידי בני המשפחה בבית או חברים במסגרות אחרות כמו פנימייה, צבא, קייטנה או טיול של תנועת נוער. לכן צעירים לומדים לעשות את זה מהר, והגוף מתרגל לעבור מהר את כל השלבים בין גירוי לשפיכה.

 

כתוצאה מהחיפזון הזה הגבר מפסיד את כל ההנאות שניתן לחוש בתהליך איטי של משחק מיני גופני ומנטאלי. במקרים רבים אוננות מהירה הופכת לפעילות מינית נחפזת עם בת הזוג, כאשר שני בני הזוג עלולים להישאר מתוסכלים מהמפגש מיני שכל כך חפצו בו.

 

קיימות טכניקות יעילות באמצעותן ניתן להחזיר את השליטה על פליטת זרע, טכניקות שגבר יכול לתרגל לבד באוננות, או שבני זוג יכולים לתרגל יחד. בהיעדר בת זוג קבועה ומשתפת פעולה, ניתן להיעזר בבת זוג חליפית - סרוגייט - בקליניקה לטיפול מיני.

 

ניתן לתרגל את השליטה לבד בעת אוננות על ידי שתי טכניקות - "לחיצה" ו- start" - stop ". חשוב לארגן אווירה בטוחה, ללא חשש מהפרעה מבחוץ, ולהקדיש לתרגול לפחות שעה וחצי. בשתי הטכניקות הללו הגבר צריך, באופן מנטאלי, לדרג את רמת הגירוי המיני שלו מ- 0 עד 10, כשב - 0 הוא לא מגורה בכלל וב - 10 הוא מגיע לפורקן מיני.

 

התרגיל הוא לגרות את עצמו עד לנקודה 7 ואז להפסיק את הגירוי, כי נקודה 8 היא כבר נקודת אל-חזור, שממנה השפיכה כבר בלתי נמנעת. אז לחכות כמה רגעים עד שהגירוי ירד ל- 5-6 ולהתחיל בגירוי שוב עד לנקודה 7, ולחזור על זה 5-6 פעמים. בפעם האחרונה מותר לגמור.

 

יש לחזור על התהליך הזה כמה פעמים בשבוע במשך כמה חודשים. זו הטכניקה שנקראת stop - start . בטכניקת 'לחיצה' ברגע שמגיעים לדרגה 7 של גירוי יש ללחוץ על ראש הפין בשתי אצבעות מלמעלה למטה עד שהגירוי יורד ל- 5-6 ואז להתחיל מחדש. אם לא מצליחים להתמיד בתרגול לבד, ניתן להיעזר בהדרכה של מטפל מיני.

 

02.01.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 25420 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:18
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה