חמישי, 16 מאי 2013 12:41

סקס במקומות ציבוריים

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

בחודשים האחרונים החבר שלי רוצה לעשות את זה רק במקומות ציבוריים. שירותים של מסעדות ובתי קפה, על שפת הים, באוטו, בחורשה.... רק לא במיטה. אני לא אוהבת את זה, כי אני בן אדם מאוד פרטי. עשיתי את זה איתו כמה פעמים באוטו ובשירותים, בתקווה שזה ירגיע אותו, אבל הוא ממשיך בשלו.

 

האם יש קשר לכך שתקופה ארוכה הוא סבל מחוסר חשק ומדיכאון ועכשיו הוא מפצה את עצמו? והאם יש סיכוי שהג'וק לסקס ציבורי יגמר מתישהו?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

דחף ההיחשפות, כמו דחף המציצנות, קיימים בכל אחד במידה זו או אחרת. פנטזיות על מין במקום ציבורי, או לעיני אחרים נפוצות מאוד גם אצל גברים וגם אצל נשים.

 

אופנות חברתיות נותנות לגיטימציה למימוש פנטזיות אלה בצורות שונות. כך למשל, בשנות השישים והשבעים היה אופנתי 'לעשות את זה' במכונית בקולנוע "דרייב אין". הרבה סרטים על בני נוער מאותה תקופה כוללים סצנות מעוררות דמיון על "המושב האחורי".

 

פנטזיות על סקס במשרד במקום העבודה, בחדר ההלבשה של מועדון הספורט, בחוף הים, בחדר צדדי במסיבה, יכולות להיות מאוד מעורערות. לא כול מי שמפנטז על סקס בציבור, מממש את הפנטזיה, וגם אם כן, אז לעיתים הרבה יותר נדירות ממה שהוא מפנטז - אחרת זה חדל מלהיות פנטזיה.

 

כנראה שהפחד להיתפש במשהו "אסור", תחושת הניצחון הכרוכה בהתגברות על הפחד, תגובות הקהל הדמיוני או האמיתי, כל אלו מוסיפים חומרים מעוררי חשק ותענוג לקוקטייל המוליכים הכימיים במוח.

 

ה"טרנד" של היום זה סקס בשירותים של הפאבים או של מועדוני ריקודים. האלכוהול והסמים מורידים באופן חד את סף ביקורת המציאות ואת המעצורים הפנימיים. לעיתים ה- High של הלילה מתחלף בדיכאון ובתחושת ריקנות בבוקר שלמחרת.

 

כמובן שלא לכולם יש את אותן פנטזיות, ולא כולם מוכנים לממש את הפנטזיות שלהם במציאות. כדי לממש את פנטזיה של סקס במקום ציבורי או לעיני אחרים צריכה להיות הסכמה של שני בני הזוג, וכפייה של הרצון של אחד מהם יכולה להביא לעוגמת נפש של שניהם.

 

אומנם דחף מיני חזק אינו תורם לשיקול דעת, אבל רצוי לדעת את הגבולות, כדי לא לעוף ממקום עבודה, לקלקל את הנישואין או להיות מואשם בהפרת הסדר הציבורי. מימוש פנטזיות לא בהשפעת אלכוהול או סמים משאיר את החוויה כחיובית גם למחרת, ולפעמים לכל החיים.

 

לגבי השאלה על חברך: במצב של דיכאון החשק המיני בדרך כלל ירוד. חלק קטן מהנמצאים בדיכאון למעשה סובלים ממחלה ביפולרית - או 'מניה-דפרסיה'. אצלם המצב דיכאוני יכול להתחלף במצב מני, המאופיין בהורדת סף הביקורת, דחף מיני מוגבר או תוקפנות יתר - בדומה לנמצאים תחת השפעת סמים או אלכוהול.

 

איזון מצב הרוח על ידי תרופות מתאימות מחזיר לאדם את שיקול הדעת והביקורת. את התשובה האם זה המצב אצל חברך, אפשר לגלות רק בבדיקה פסיכיאטרית. אם הוא כבר היה אצל פסיכיאטר בגלל בעיית הדיכאון, בקשי שיספר לך על כך, או שיקבע לכם פגישה משותפת אצל הפסיכיאטר.

 

בינתיים נסי לשוחח איתו על מניעיו לקיים יחסים רק במקומות ציבוריים, ולא בבית, הסבירי לו את היחס שלך לנושא, וראי אם הוא מתחשב גם ברגשותיך בכל מה שקשור ליחסים ביניכם, כולל יחסי המין.

 

03.02.2007

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 39467 times Last modified on חמישי, 21 נובמבר 2013 11:16
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה