חמישי, 04 יולי 2013 13:16

משיכה קטלנית

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני סטודנטית בת 23, ואף פעם לא יצאתי עם גברים. לא מגע פיזי, ולא יציאה לסרט או בילוי אחר. אני נראית טוב ומקובלת. אין לי בעיה לצור קשרים חברתיים גם עם גברים .

 

הבעיה מתחילה אם הגבר מוצא חן בעיניי, ויש סיכוי שיתפתח משהו בינינו. במקרים כאלה אני קופאת מבפנים, מתחילה לגמגם, מרגישה בחילה. התחושה הזאת יכולה ללוות אותי כמה ימים אחרי אירוע כזה. לכן אני נמלטת בכל פעם שמישהו שאני נמשכת אליו מופיע באופק.

 

לפני כמה ימים בחור מאוד נחמד מסר לי את מספר הטלפון שלו ,אבל רק המחשבה על להתקשר אליו מעלה אצלי את כל הלחצים והמחושים. ניסיתי לשתות אלכוהול כדי להירגע, אבל זה רק עושה לי בחילה, ואני מרגישה עוד יותר רע.

 

אולי יש איזה שיטת הרפיה, או מדיטציה שאפשר ללמוד מהר, שתעזור לי לחוות קשר עם גבר מבלי לחוש את כל הבלגאן שקורה לי בגוף?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

ממכתבך עולה שאת בחורה מאוד רגישה ואינטליגנטית, עם מודעות לתשוקות שלך ולמתרחש בגופך. את מתארת את המשיכה החזקה שלך לגברים וההתנגדות החזקה שהגוף שלך מגלה כאשר את מתקרבת למימוש משאלותיך.

 

אי אפשר לדעת מהפרטים שמסרת את הסיבות לבעיה שלך. לפעמים חינוך נוקשה, או טראומה גלויה או סמויה הקשורה למין יכולים להביא לתמונה קלינית כמו שלך. ברוב המקרים זה הרבה יותר מורכב ,ודרוש בירור מקצועי הרבה יותר עמוק כדי להבין את הכוחות החיצוניים והפנימיים שפועלים בתוכך.

 

אני לא חושב שיש פתרון מהיר כמו הרפיה, מדיטציה או אלכוהול שיעזרו לך בקושי שלך עם גברים. לו פתרון כזה היה קיים, היית מוצאת אותו לבד.

 

אני חושב שאת מספיק נבונה כדי להבין שכאשר פועלים בתוכך כוחות הרסניים בעוצמה כל כך חזקה, לא בושה להיעזר באיש מקצוע. מגוון כלים טיפוליים יכולים להיות יעילים בפתרון הבעיה שלך. בחירתם והתאמתם צריכים להיעשות במהלך בירור מקצועי מקיף.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

 

Read 27692 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:28
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה