שני, 24 יוני 2013 22:50

משיכה גורלית

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני יוצאת עם חבר שלי כבר חצי שנה. היינו שכנים, ואני מכירה אותו מילדות. לפני הייתה לו חברה במשך ארבעה שנים, והיא ממש התעללה בו. היא ניצלה אותו כלכלית, בגדה בו, השפילה אותו לפני החברים שלו ומשפחתו.

 

אני אוהבת אותו מאוד. אהבתי אותו עוד כשהיינו ילדים מבלי שהוא ידע זאת. אני נאמנה לו, ומנסה להוכיח לו זאת, אבל שום דבר לא משכנע אותו. הוא תמיד חושד בי. כאשר אנחנו לא ביחד הוא כל הזמן מתקשר ומברר איפה אני ומה אני עושה.

 

הוא שואל אותי מה אני עושה בעבודה, ואם אני מספרת לו שמישהו מהגברים עזר לי במשהו, או שהייתה לי פגישת עבודה עם גבר, הוא חוקר אותי ארוכות, שואל איך הוא נראה, ואם מצא חן בעיני. אם אני אומרת שהוא היה נחמד, החבר שלי מתחיל לשאול אותי אם הייתי מוכנה לשכב אתו.

 

אני נשבעת לו שאף פעם לא אבגוד בו, אבל החקירות שלו לא נפסקות עד שאני מתחילה לבכות, ואומרת לו שאם הוא לא סומך עלי אז שיעזוב אותי. האם זה שהייתה לו חברה שבגדה בו וניצלה אותו, אומר שהוא לעולם לא יוכל לסמוך עלי למרות אהבתי אליו ונאמנותי לו?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

כנראה הבעיה שאת מתארת יותר מורכבת מהניסיון המר של חברך עם חברתו לשעבר. כנראה יש משהו באישיותו שמושך אותו לנשים בוגדניות ונצלניות. הרי אחרי שגילה זאת, יכול היה לעזוב אותה מיד, אך הוא המשיך בקשר הזה במשך ארבע שנים.

 

כפי שניסיונך מלמד אותך, את הפגם הזה באישיותו לא ניתן לרפא רק על ידי אהבה ונאמנות. גם אם את לא מעוניינת לבגוד בו, הוא ידחוף אותך לכך, או שיאמלל אותך בגלל טוב לבך ומסירותך. עד כאן בנוגע אליו.

 

נראה לי שגם לך יש נטייה לבחור בן זוג שידחה אותך, יתעמר בך, יחשוד בך. הרי את מספרת שאת מכירה אותו שנים רבות, ידעת על הקשר הבעייתי שלו עם חברתו הקודמת, ובכל זאת נכנסת לקשר אתו, ואת ממשיכה בו למרות הסבל שהוא גורם לך. אני ממליץ לכם, או לפחות לך, לפנות לייעוץ, ולברר את המוטיבציות הלא מודעות שלכם בבחירת בני הזוג.

 

15.11.2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 31935 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:23
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה