שני, 17 יוני 2013 13:33

בחור חרדי מחפש הדרכה מינית

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בחור חרדי. ההדרכה שנתנו לי לפני החתונה הייתה מתחת לכל ביקורת.

 

אני לא אוהב את אשתי אבל אני חיי איתה כי פשוט אין לי ברירה . ניסיתי ללמוד איך לקיים יחסים מסרטי פורנו, אבל הבנתי שגם שם מעוותים את המציאות. איך אני יכול ללמוד את האמת שמאחורי סקס? איך אני יכול ללמוד בדרך פשוטה לגרום לי ולאשתי הנאה יותר גדולה. אולי יש סרטים שמלמדים את זה?

 

אנחנו גם מתלבטים אם לעשות סקס בתחת (סליחה, אבל אני לא יודע את הכינוי הנכון לזה). איך חודרים בצורה נכונה כדי לא לגרום להתכווצות ולכאב באזור? ובאיזו תנוחות הכי כדאי לחדור? אנא ענו לי בהקדם, אולי זה ישפר את מצב הרוח שלנו, ונגלה ביחד אהבה, וארצה לחיות איתה ברצון .

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

תודה על פנייתך האמיצה. שאלות שלך מראות על חוכמה, על חשיבה עצמאית, ועל אי השלמה עם גורלך. לא ברור ממכתבך מדוע אתה לא אוהב את אשתך. יכול להיות שתקוותך שרק שיפור ביחסי המין יגרום לכם לאהוב אחד את השני היא מוגזמת, בוודאי אם קיימות סיבות עמוקות אחרות להיעדר אהבה.

 

יחד עם זאת, קשה לצפות שאהבה תפרח אם יחסי המין בין בני הזוג מתסכלים. אתה צודק שבלי ידע קשה להגיע למין טוב. חוסר ידע מהימן על מיניות אחראי לרוב הבעיות, שבגללן אנשים פונים לייעוץ מיני. תתפלא, אבל חוסר הידע קיים לא רק בחברה החרדית.

 

למרות שבשני העשורים האחרונים מידע על מיניות נעשה יותר ויותר זמין ונגיש, לצעירים (וללא כל כך צעירים) ישנן הרבה אמונות תפלות ומעצורים פנימיים בדרך להגשמת האושר שבחיי מין טובים.

 

היום בכול חנות ספרים ישנם ספרי הדרכה בנושא. בכל העיתונים היומיים והשבועיים ישנם מדורים עם עצות של מומחים, עם כתבות משכילות ומאירות של עיתונאים שמתמחים בתחום.

 

המון מידע קיים באינטרנט, אבל שם צריך לדעת להבדיל בין מידע מהימן לחומר מעוות ומזיק. כמו שציינת בצדק, סרטי פורנו אינם יכולים לשמש כהדרכה. המין בהם מנוכר, אלים, חסר רגש ואינו משקף נכונה את המציאות.

 

ברוב הסרטים הפורנוגראפיים מין אנאלי (מה שאתה קורא "בתחת") מיוצג כחלק אינטגראלי מכל מפגש מיני. במציאות - זה אחרת. לא כולם נהנים ממין אנאלי, ורבים אף מוצאים אותו דוחה.

 

אם שני בני הזוג בכל זאת מחליטים להתנסות במין כזה, קיימים כללים וטכניקות שאולי אכתוב עליהם בכתבה נפרדת. בכל מקרה, זה בוודאי לא הדבר הראשון שעל זוג ללמוד על מנת לשפר את יחסי המין שלהם וספק אם זה מה יגרום לכם לחיות באהבה והרמוניה.

 

בשנים האחרונות החלו להופיע גם סרטי הדרכה - לא סרטי פורנו. בסרטים אלה הפעילות המינית מלווה בהסברים של מומחים לטיפול מיני. בחלק מהסרטים יש תרגום לעברית. ניתן לרכוש אותם בחנויות הספרים או דרך האינטרנט.

 

הדרך היעילה והמהירה ללמוד את רזי המין הטוב והמספק, לקבל הסברים למה שרואים בסרטים, לשאול שאלות ולקבל תשובות לשאלות אישיות ולפתור אי הבנות וקונפליקטים בין בני הזוג - היא פנייה ליועץ זוגי מיני.

 

גם בקרב הקהילה החרדית פחות ופחות אנשים מוכנים להשלים כיום עם הבעיות בחיי הנישואין וחיי המין - ופונים לייעוץ.

 

28.01.2007

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 33358 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 06:56
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה